6,000 עסקים קיבלו הלוואות בערבות מדינה ב2016 – הכי מקצוענים סל יועצים

נתון מדהים שהתפרסם לגבי שנת 2016, קרן הלוואות בערבות מדינה אישרה סכום של שני מליארד שקלים, כאשר ל 6,000 בעלי עסקים אישרו את קבלת ההלוואות מהמערכת הבנקאית בערבות המדינה

יעקב אלון | סל יועצים 

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

  להשארת פנייה זריזה

  הבנקים שסיפקו את ההלוואות הם: בנק לאומי, בנק מזרחי, בנק מרכנתיל ובנק אוצר החיל,ההלוואות ניתנו לבעלי עסקים חדשים ועסקים קטנים פעילים, מדובר בעסקים שהמערכת הבנקאית דחתה משום היו חסרים להם ערבים או ביטחונות.  עסקים אלו הגדילו את פעילותם באופן משמעותי בזכות האישור של הלוואות בערבות מדינה.

  מדינת ישראל הקימה את מנגנון הלוואות בערבות מדינה על מנת לעזור לבעלי עסקים שפנו למערכת הרגילה בבקשת הלוואות על מנת לפתח את העסק שלהם מסיבות שונות, והבנקים שהם אינם מוכנים לקחת סיכון בהרחבתם של עסקים – מסרבים. המדינה הקימה מסלולים שונים לעזרת אותם עסקים, ובעל עסק שהוא מבקש את ההלוואה צריך לדעת לבקש אותה במסלול הנכון, אם בעל העסק מבקש הלוואה במסלול משבר, ובעצם הוא זקוק להלוואה להגדלת העסק, הוא יקבל דחייה מהמערכת, ואף אחד לא יסביר לו בעצם שהבעיה שלו הייתה טעות במסלול,  ולכן לפני הגשת בקשה חשוב לבדוק מה יש בכל מסלול, מה הדרישות שלו, ולאיזה צריך להגיש. יש מספר מסלולים ואנחנו נפרט כאן בצורה תמציתית על המסלולים:

   1. מסלול הון חוזר – זהו המסלול הנפוץ ביותר של הלוואות בערבות מדינה, מסלול זה בא לפתור בעיה של בעלי עסקים טובים שיש להם לקוחות ופרויקטים פעילים, והלקוחות משלמים להם בתנאי תשלום ארוכים של שוטף + 30, שוטף + 60, שוטף + 90, והם משלמים לספקים שלהם מוקדם יותר לדוגמא בתנאי תשלום שוטף + 30, וכאן נוצר להם הפרש תזרימי שהם מבקשים לסגור בעזרת הלוואות בערבות מדינה.

  ישנו מסלול שמיועד לתשלומי הון חוזר בזמן משבר, מסלול זה הוא שונה ממסלול הון חוזר לפיתוח עסק, ובדרך כלל מדינת ישראל משקיעה ונותנת לבעלי העסקים תנאים מפליגים כגון הלוואות ללא ריבית בתקופת הגרייס, ולאחר מכן ריבית נמוכה מהריבית של הלוואות להרחבת עסק. 

  2. מסלול השקעות – בעל עסק קיים שרוצה לשפר את העסק או לרכוש מכונות וציוד לעסק בכדי לעמוד ולספק הזמנות במחירים זולים יותר, או בכדי לשפר את יכולת אספקת המוצרים ללקוחות שלו. לעתים המערכת של הלוואות בערבות מדינה במקשת מהיזם לשעבד את הציוד

  2. מסלול פתיחת עסק חדש – מדינת ישראל פתחה מסלול מדהים שעוזר ליזמים לפתוח עסק חדש וזאת בהתאם לניסיונו והתמחותו, מדובר על הלוואות לפתיחת עסק חדש בערבות מדינה לחמש שנים עם גרייס לחצי שנה וריבית נמוכה מהותית מהריבית הנהוגה במערכת הבנקאית שמכניסה את גורם הסיכון שיש בפתיחת עסק חדש.

   

  אפשר להתרשם כאן מסיפורי לקוחות של סל יועצים.

  ניתן ליצור קשר להתייעצות עם יעקב אלון,

  מנכ”ל,

  בטלפון 050-762-7623

   להשארת פנייה זריזה

    

   סל יועצים – הלוואות בערבות מדינה ברשתות החברתיות :

   לצפות בפרופיל שלנו  ב – LinkedIn

   סל יועצים ב –  טוויטר