תזרים לעסק

תזרים מזומנים הוא הזרימה של המזומנים לעסק שלכם. יש לנהל את העסק בקפידה, היות ותזרים מזומנים שלילי, עשוי לגרום לקריסת העסק והכוונה היא לכספים שיוצאים מהעסק והם גבוהים מהכנסותיו. יש לדאוג כי תזרים לעסק, יהיה קבוע ואם ישנן תקופות של שפל, לדאוג למצוא מקורות מימון בערבות המדינה, אשר ישתלמו לכם  מבחינת החזר ההלוואה. יש לדאוג תמיד לתזרים מזומנים חיובי- ההכנסות של העסק וכך לנהל אותו ביעילות שלא יגיע למצב של חוסר בתזרים הכספים לבית העסק שלכם.

הגבייה בפועל, היא זו שתשפיע על תזרים המזומנים לבית העסק שלכם. אם יש זמן בין מועד המכירה למועד הגבייה והכוונה היא לאשראי לקוחות, המכירות, לא ייהפכו לכסף מזומן שהוא בעצם תזרים לעסק שלכם.

החמצן של העסק שלכם- תזרים מזומנים

קיימות אינספור דוגמאות של עסקים רווחיים וחברות שונות, אשר נקלעו לקשיים לאור העובדה, שלא ניהלו מכון את תזרים לעסק. מדובר על מצב עגום הנקרא "חדלות פירעון" כלומר פשיטת רגל. מצב זה, נגרם בגלל תכנון לקוי של הגבלה שחייבת להיות חיובית בין התזרים החיובי, לבין התזרים השלילי של המזומנים.

תזרים לעסק תמונת עמוד

על מנת לנהל נכון תזרים חיובי שהוא החמצן של העסק שלכם, יש לנקוט בכמה פעולות הכרחיות ואלה הן:

  • מכירות ללקוח במזומן
  • גבייה של שיקים וכרטיסי אשראי בגלל מכירות בהקפה
  • מכירת נכסים קבועים של העסק כמו רכב, ציוד ועוד.
  • תזרים מרשויות המס
  • הלוואה מהבנק וגורמי מימון אחרים
  • תקבולים של חברות הביטוח בגין נזקים שנגרמו לעסק

הקטנת הסיכון לתזרים שלילי- הכיצד?

על מנת להגיע למצב שבו יהיה לכם תזרים חיובי יש לנהל אותו באופן שוטף וכך, להקטין את הסיכוי להיקלע למשבר פיננסי. יש לערוך בירור מעמיק של המצב הפיננסי של העסק ולהכין תחזית נכונה של תזרים מזומנים בעתיד. יש להשוות תחזית זו, אל מול נתוני התזרים ולטפל בכל חריגה הנראית לכם.

סל יועצים – היועצים היעילים לניהול תזרים נכון של מזומנים

כל עסק, זקוק לייעוץ עסקי ופיננסי, אשר יסייע לו בניהול  תזרים לעסק אשר ממנו תוכלו לקחת אוויר, כאשר העסק נמצא מדי תקופה מסוימת בקשיים. בגלל התחרות הרבה בשוק וכן בגלל המצב הכלכלי הירוד במשק, יש לחשוב ולשקול כל צעד בניהול נכון של העסק. חברת סל יועצים, הינה אחת החברות המובילות, אשר תסייע לכם, בעלי העסקים הקטנים והבינוניים לקבלת הלוואות בערבות המדינה או  קרן פועלים לעסקים  , כך שבאמצעות בניית תכנית עסקית מתאימה, תוכלו באמצעות החברה לקבל הלוואה לעסק משתלמת בערבות המדינה מול הבנקים המשתתפים במכרז זה.  כמו כן, חברת סל יועצים, יכולה למצוא עבורכם מקורות מימון כגון:

  • קרן בנקאית
  • קרן אנשי עסקים
  • קרן נדבנים

חברת סל יועצים, עוסקת שנים רבות בניהול פיננסי וייעוץ עסקי של עסקים קטנים ובינונים חדשים וישנים ומסייעת להם במגוון דרכים יעילות להקמת עסק חדש ופיתוח של עסק קיים. לחברת סל יועצים, יש את הכלים הנכונים על מנת לגרום לעסק שלכם לשגשוג כלכלי.

מלאו פרטים עכשיו ונשמח לעזור