יזם קיבל הלוואות בערבות מדינה להרחבת עסק של תפעול כספומטים – הכי מקצוענים סל יועצים

סיפור לקוח. יזם בעל ניסיון בתחום ניהול כספומטים קיבל הלוואות בערבות מדינה להרחבת העסק שלו, יעקב אלון מחברת סל יועצים ליווה את היזם באופן אישי וצמוד עד לקבלת ההלוואה להרחבת העסק.

יעקב אלון | סל יועצים

מי זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה? 

  להשארת פנייה זריזה

  קורות חיים והפעילות העסקית:

   

  היזם הוא בעל השכלה רחבה תואר ראשון בניהול , ועשה קורסים נוספים להרחבת השכלתו המקצועית עסקית בניתוח דוחות כספיים, קורס אשראי מתקדם וקורס חשבי שכר, היזם עבד במשך עשר שנים באחד מסניפי הבנקים בישראל, בתפקידים של בנקאות פרטית וניהול משא ומתן עם לקוחות בעייתיים וגם עבודה מול המחלקה המשפטית של הבנק – היזם התחיל בתפקיד של טלר של קבלת כספים מלקוחות, הפקדתם בחשבון בצורה של מזומן או צקים. ולאחר תשעה חודשים היזם התקדם לתפקיד קופאי ראשי והיה אחראי על שלושה עובדים. לאחר מכן הוא מונה לתפקיד של בנקאי פרטי בתפקיד זה היזם עשה פתיחת חשבונות ללקוחות, מתן הלוואות ללקוחות פרטיים לפי חוקי הבנק. לאחר מכן היזם התקדם למחלקה המשפטית. שם היזם היה אחראי על גביית חובות של לקוחות פרטיים. משא ומתן מול המחלקה המשפטית של הבנק וגם מול הלקוח על מנת להגיע לעמק השווה שיהיה מקובל על הבנק וגם על הלקוח הפרטי. בתפקיד הזה היזם למד כיצד נהל משא ומתן נכון בכדי לפתור בעיות עם לקוחות קשים ובעייתיים. היזם הוא איש של למידה, בעל מוטיבציה גדולה. זכה להערכה גדולה, ולכן התקדם בצורה מרשימה בתפקידיו בבנק. לאחר מכן היזם התקדם לתפקיד ראש צוות במחלקה וניהל שישה עובדים.

  היזם היה אחראי על הפעלת הכספומטים בבנק, מדובר בכספומטים שהם פעילים מאוד עם הפקדות של מיליון שקלים מידי יום, התפעול של הכספומטים היה הטענה שלהם, דאגה לפעולה שוטפת של הכספומטים, ספירת הכסף, בדיקות איכות ואמינות של פעילות הכספומטים.

  היזם הוא איש עם יחסי אנוש מצוינים, רוצה לעזור לאנשים, רוצה להתקדם בצורה מקצועית. היזם קיבל לאורך הדרך רק הערכות חיוביות. והמנהלים תמיד היו מרוצים וקידמו אותו. יש להדגיש שהיזם התחיל בתפקיד של טלר של קבלת כספים מלקוחות, הפקדתם בחשבון בצורה של מזומן או צקים, היזם התקדם לתפקיד קופאי ראשי והיה אחראי על שלושה עובדים. יש להדגיש שעובד בבנק נמדד ברמה הראשונה ברמת האמינות שלו. יש להדגיש שבתפקידו זה היזם הוכיח יכולת של ניהול מזומנים בצורה אמינה ונכונה, דבר שהוא חשוב ומרכזי בניהול העסק החדש שלו. גם בתפקידו כטלר, וגם בתפקידו כאחראי כספומטים של הבנק

  היזם אוהב לעמוד על קרקע בטוחה בכל דבר שהוא עושה לכן הוא עובד במקביל לעיסוק שלו בעסק גם כשכיר על מנת לשמור על הבטחת הכנסה קבועה לביתו ללא קשר לעסק החדש שהוא פתח לפני חצי שנה

  רעיון עסקי:

  הפצת כספומטים במקומות אסטרטגיים למשיכת מזומנים באזור שלו, הרווח נוצר מכל פעולה שהלקוח מבצע בכספומט, העסק צמח מתחילתו מ 3 כספומטים ל 11 כספומטים בחצי שנה. בנוסף העסק צמח מ-200 פעולות ביום ל-3000 פעולות תוך חצי שנה. בנוסף היזם עובד כשכיר ומקבל משכורת של  9,500 ₪ בחודש למחייתו. זה דבר ששומר על הביטחון האישי לקבלת הכנסה ללא קשר לעסק.

   

  קצב הגידול במחזור :

  חודש יוני – יולי 2 אלף ₪ בחודש

  חודש אוגוסט-יולי 20 אלף ₪ בחודש

  חודש אוקטובר-ספטמבר  26 אלף ₪ בחודש

  חודש נובמבר -דצמבר 31 אלף ₪ בחודש

   

  תיאור השוק שבו פועל העסק:

  ליזם אין תחרות, מאחר והכספומטים נמצאים במקומות אסטרטגיים, היזם יודע למקם את הכספומטים בצורה נכונה, היזם דואג לנגישות של אנשים עם כיסא גלגלים לכספומטים, כמו כן היזם מפעיל כספומטים שהם יותר קלים ונוחים לתפעול מהכספומטים הרגילים, לכספומטים יש כפתורי Touch שמקלים על המשתמש למשוך את המזומן.

  היתרון היחסי:

  היזם הוא איש מקצוע אמין, דואג לביטחונו האישי, כל פעולה שהיזם מבצע היא מחושבת ומדויקת.  מדובר בתחום שדורש רמת אמינות גבוהה. שהוא הפקדת ומשיכת כסף מזומן מכספומט.

  מטרת הלוואות בערבות מדינה – ומקורות המימון: 160 אלף ₪

  ישנן שתי מטרות לבקשת הלוואות בערבות מדינה:

  1. 100 הון חוזר שישי שבת לכספומטים הפעילים – ישנו הפרש של 4 ימים בין משיכת הכסף ולבין קבלת הכסף, היזם נתקע בלי כסף, העסק של היזם נדרש להגדיל את הפעילות שלו, הלקוחות שלו הם בעלי העסקים שאצלם מותקנים הכספומטים, הלקוחות של היזם מגדילים את הפעילות העסקית שלהם בזכות הכספומטים, לדוגמא פיצוציה שבה מותקן כספומט, בעל העסק מתקשר אל היזם ואומר לו שהכסף בכספומט נגמר ובגלל זה בעל העסק שלו מוכר פחות, ולכן בימי שישי שבת הבעיה היא חמורה והלקוחות של היזם הם תקועים, והיזם מפסיד כסף בגלל שלא מבוצעות פעולות בכספומטים. הכסף בכספומטים שייך היזם , וככל שיהיה לו מזומן יותר גדול יהיו לו פעולות רבות יותר, וזהו הניצול לשמו הוא מבקש הלוואות בערבות מדינה
  1. 105 אלף ₪ – ליזם יש דרישה למינימום של 7 כספומטים אצל לקוחות, אבל ליזם אין כסף להכניס לכספומטים, היזם זקוק ל15 אלף ₪ בכדי לדאוג לפעילות תקינה של הכספומטים.  

   

  חישוב ההכנסות והרווח הגולמי לאחר קבלת הלוואות בערבות מדינה: 21 אלף ₪ בחודש

  ההכנסות של היזם יגדלו בשני ממדים:

  הכספומטים הפעילים יגדילו את הרווח הגולמי ב- 40 אחוז במינימום למחזור בזכות ההון החוזר – כלומר הרווח הגולמי החודשי יגדל ל 14 אלף ₪ בחודש, החישוב כולל תשלום שכירות לבעל הכספומט שממנו היזם מקבל את השירות

  תוספת של שבעה כספומטים חדשים תניב בתחילת הרווח הגולמי כל חודש ב- 1000 ₪ = 7000 ₪ בחודש, החישוב כולל תשלום שכירות לבעל הכספומט שממנו היזם מקבל את השירות

  השקעה בעסק עד היום: היזם השקיע בהקמת העסק בתחילתו 60 אלף ₪

   

  תחזיות פיננסיות: דוח רווח והפסד מינימלי ל-3 השנים הקרובות:

  שם הסעיף / שנים שנה ראשונה שנה שניה שנה שלישית
  מכירות בש”ח באלפי שקלים 547 599 671
  הוצאות עלות המכירות 317 347 389
  רווח גולמי 230 252 282
  הוצאות הנהלה וכלליות ופרסום 24 25 26
  רווח תפעולי 206 227 256
  הוצאות מימון 6 8 8
  רווח לפני מס 200 219 248
  רווח נקי 180 197 223
  אחוז רווח גולמי 42 אחוז 42 אחוז 42 אחוז
  אחוז רווח תפעולי 37 אחוז 37 אחוז 38 אחוז
  אחוז רווח נקי 32 אחוז 32 אחוז 33 אחוז

   **

  בסיפורי לקוחות שאנחנו מביאים אליכם, אנחנו דואגים לשמור על חסיונם של לקוחותינו, ולכן אנחנו לא נותנים פרטים מזהים של הלקוח, מדובר על סודות עסקיים, שיטות תמחיר, ונקודות עסקיות שאיננו רוצים לחשוף וגם לקוחותינו אינם מעוניינים לחשוף, אנחנו בחברת סל יועצים דואגים לשמור על חסיונם של לקוחותיה בצד העסקי ולשמור על הצלחתם בעתיד.