הלוואת מדינה – הלוואות מהמדינה – הכי מקצוענים סל יועצים

אחד הדברים הקשים בפתיחת עסק הוא לא החזון או איך ליישם אותו בתכנית עבודה, אלו כבר נמצאים אצלכם, אתם יודעים איך העסק אמור להבנות ולהראות, הבעיה בפתיחת עסק לרוב הוא המימון, ההון ההתחלתי קשה להשגה במיוחד אם עומדים לבד במערכה. אז זהו שאפשר אחרת!

יעקב אלון | סל יועצים 

מי זכאי, ומי לא יכול לקבל הלוואות בערבות מדינה?

  להשארת פנייה זריזה

  שלושה דברים בסיסיים חשוב להבין:

   1. ניתן לקבל הלוואות מהמדינה. המדינה מעוניינת לפתוח עסקים חדשים בישראל, או לפתח עסקים טובים שמוכיחים את עצמם בביצועים טובים, ובמדינה מוכנה לקחת את הסיכון עבורכם, המדינה מוכנה לתת הלוואות בערבות מדינה לעסק בחסות המדינה על ידי מתן בטחונות לבנקים שבאופן רגיל אינם מוכנים לממן הלוואות לפתיחת עסק או הלוואות לפיתוח עסקים, הלוואות בחסות המדינה נחשבות הלוואות בסיכון, משום שלבנקים קשה לבצע בדיקות מעמיקות מול כל לקוח, הבנק רוצה לעשות פגישה עם הלקוח, לקחת החלטה שהוא יכול למכור כסף בביטחון גבוה ולהמשיך ללקוח הבא. בדיקות מעמיקות עושות קרנות בחסות המדינה, והבנקים סומכים על הבדיקות של המדינה, מדובר בניסיון של מעל עשר שנים, ופותחה מערכת יחסים טובה בין הבנקים ובין הלוואות ברעבות מדינה בחסות המדינה

  2. אין צורך שתעמדו לבד במערכה, לשם כך יש יועצים מקצוענים שילוו אתכם לאורך כל הדרך לקבלת ההלוואה בחסות המדינה. חשוב מאוד לבחור יועץ מקצועי עם המלצות, יועץ שהוכיח את עצמו הראה פעמים, לא צריך להתבייש ולבקש מספרי טלפון של לקוחות שאותו יועץ עזר לו, תשאלו שאלות קשות: איך היה התהליך, כמה זמן זה לקח, איך יחסי האנוש של היועץ, האם היועץ עזר לממליצים 

  3. צריך להבין שחלק מהמיתוסים של הלוואות בערבות מדינה נכון, אבל הרוב אינו נכון, ולכן צריך להבין את הכול לפני התחלת תהליך. ולא לקפוץ סתם למים שעלולים להיות קפואים ולא נעימים.

  הלוואות מהמדינה רק עם הלוואות בערבות מדינה לפתח את העסק או לקבל הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש

  מטרת התמונה להמחיש כיצד ניתן לפתח את העסק או כיצד ניתן לפתוח עסק חדש, מתחילים מרעיון קטן, שותלים זרע קטן באדמה, משקים בעדינות, נותנים דישון מתאים, מוסיפים חומרי הדברה בצורה עדינה שלא יפגעו בזרע ובשתיל הקטן שיצמח, ולאט לאט הזרע גדל עד שהזרע גדל והופך לעץ שנותן פרי, בדיוק אותו הדבר הלוואות בערבות מדינה, הפעולה צריכה להתבצע בעדינות, לשמור על העסק הקטן, לפתח אותו בזהירות, להשתמש בחומרי דישון והדברה הכי טובים שהם היועצים המקצוענים שיודעים כיצד לעזור ליזם שרק עכשיו החליט להתקדם בחייו, ומעולם לא היה לו עסק עצמאי

  תמונת אילוסטרציה של הלוואות מהמדינה

    להשארת פנייה זריזה

   למי ניתן ומה התהליך לקבלת הלוואה מהמדינה?

   הלוואת מדינה תתאים לאינדיבידואל או קבוצה המעוניינים בהשקעה, בעסק חדש, לכאלה המעוניינים לגייס הון לפתוח או לפתח את העסקהלוואות בערבות מדינה תינתן בהתאם למחזור העסקי של העסק או האינדיבידואל, בהתאם לכך שבעל העסק יציג את תיאור העסק וניסיונו כמו כן רעיון העסקי, תכנית עבודה ושיטת עבודה צריכים להיות גלויים, בנוסף מטרת ההלוואה, פרטים הפיננסיים של הגורם המבקש צריכים להיות שקופים וכן צפי של העסק לשנים הבאות. נציין כאן שהרבה יותר קשה לקבל הלוואות בערבות מדינה לשני שותפים מאשר ליזם אחד, הרי ברור שעסק טוב צריך לתת רווח מספיק לבעל העסק, כלומר אם יש לנו שני שותפים, אז אנחנו צריכים לדאוג לרווח כפול בעסק, וזה הרבה יותר מסובך להוכיח מאשר יזם אחד שצריך להוכיח שהוא צריך רווח שהוא נמוף בחמישים אחוז שמהרווח הנדרש לשני שותפים, כמובן שישנם עוד נתונים לבדיקה על מנת לקבל הלוואה מהמדינה כמו, רווח של העסק, תכנית עסקית, התנהלות עסקית תקינה, במידה והעסק יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה וכן הלאה..

   לאחר שסימנו ויעל כל הנתונים ויש עוד, נגיש בקשה לקרן המתאימה, יש לקבוע פגישה עם נציג מטעם הקרן, לאחר האישור התיק עובר להנהלת הקרן לאישור סופי ואז לבנק הנבחר, הבנק מעביר את ההמלצה שלו לוועדה מיועדת להלוואות מהמדינה שזו מאשרת סופית את ההלוואה ואת סכומה.

   ייעוץ וסיוע

   לא תמיד מקבלים את ההלוואות המיוחלות מהמדינה, לעתים מקבלים סירוב. כדי שהסיכויים שלך לקבל את ההלוואה מהמדינה יהיו גבוהים, אתה צריך  יועץ עסק מקצוען שילווה אותך לכל אורך הדרך. ומדוע? משום שלעיתים כישלון של גיוס הלוואות בערבות מדינה נוצר בגלל טעות של יועץ, צריך להבין את זה. יועץ יכול לרשום בתכנית העסקית משפט שאינו תואם את רוח התכנית העסקית, ולא תמיד יועץ שאינו בקיא בדרישות הקרנו מודע לטעות שלו, והיזם המסכן מקבל סירוב ומתייאש. ומכאן הבחירה ביועץ שמבין את השטח היא קריטית ביותר לקידום המטרות שלך ולא משנה אם הן לפתח ולהרחיב את העסק או לפתוח עסק חדש. 

   אני יעקב אלון בחברת סל יועצים מלווה יזמים בכל שלבי החיים שלהם לצורך קבלת הלוואות מהמדינה, צרו עמנו איתי בכדי שאוכל לבדוק את האפשרות לעזור לכם לקבל את ההלוואה שאתם זקוקים לה בכדי להתקדם עם העסק שלך הקיים או זה שחלמת עליו. 

    להשארת פנייה זריזה