הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק קבלן שיפוצים – הכי מקצוענים סל יועצים

סיפורו של יזם שהחליט לשנות את מסלול חייו מעבודה כשכיר שתלוי במעסיק שלו, ובפרויקטים שהמעסיק שלו משיג,  והחליט לפתוח עסק של קבלן שיפוצים, היזם  החליט לפתוח עסק חדש של קבלן שיפוצים

 

מי זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה בחסות המדינה?

  להשארת פנייה זריזה

  קורות חיים והפעילות העסקית:

  קורות חיים

  היזם עבד כל חייו כשיפוצניק, בתחילת דרכו היזם שיפץ את הבית של אחיו, היזם  היה אחראי על כל הקניות של חומרי הגלם לצורך ביצוע השיפוץ, רכישה של הציוד, אחראי על גיוס הפועלים שיבצעו את השיפוץ. וגם פיקח על השיפוץ שיהיה מושלם. היזם שיפץ את הווילה שהיא בגודל של כמה מאות מטרים, ליזם יש יחסים טובים עם אנשים והוא יודע לקנות חומרים, כמו כן היזם  יודע לגייס עובדים מקצועיים לטובת עבודת השיפוצים, היזם  נמצא כל הזמן בשטח, מלווה את תהליך השיפוץ, רכישת החומרים וקניית הציוד שנדרש על ידי הצעות מחיר שהוא היה לוקח מספקים. בתקופה הזו היזם  לקח את העובדים ושילם להם עבור עבודתם, היזם  בודק בשטח כל הזמן שהשיפוץ יוצא מושלם, היזם  אחראי על העובדים ומשלם להם. היזם  הוא איש מקצוע מעולה וכל מה שהוא עושה הוא עושה הכי טוב. היזם  היה אחראי על לוחות הזמנים, והוא היה קונס את העובדים אם לא היו עומדים בלוחות הזמנים. התוצאה היא שאחיו של היזם  קיבל בית משופץ עד המפתח. כל פעולה שנדרשה בוצעה על הצד הטוב ביותר: חשמל, אינסטלציה, קרמיקה, ריצוף, טיח, דלתות, צבע, תאורה. כתוצאה ששיפוץ זה שיצא מושלם ובמחיר הכי זול שיכול להיות היזם שלנו התחיל לקבל פניות רבות של אנשים שראו את השיפוץ המושלם, וכך הם הכירו את היזם . צריך להבין שהיזם  הוא אדם מוכר וידוע ויש לו קשרים רבים ואנשים יודעים שמילה של היזם  היא דבר סגור, ולכן סומכים עליו.

  כמו כן היזם  עבד בחברה מסחרית גדולה בעברו, היזם הוא איש מכירות מצוין ויודע להביא עבודות בזכות הידע, ניסיון וההתנהלות שלו שידועה לטוב,  היזם הגדיל את המכירות פי עשר בתוך מספר שנים, היזם  היה אחראי על  עובדים רבים בתקופת עבודתו כשכיר, היזם  היה אחראי על כל פעולות החברה מא-ת. אחראי הצעות מחיר, הזמנות סחורה, קביעת מחירים ללקוחות, ומשא ומתן עם הספקים על המחירים, אחראי על המכירות של החברה, אחראי על המלאי, אחראי על התקנות ,על כמויות, על קבלת תשלומים מלקוחות, והפקדות של הכספים. אחראי על הגבייה מלקוחות. היזם  היה גם אחראי על היבוא של הסחורה, היזם  היה נוסע באופן אישי למדינות האלו בכדי לסגור הסכמים עם הספקים מחירים ואת כל התנאים של ההזמנות. וכך היזם היזם  ביצע שיפוץ נוסף גדול באחד ממבני הציבור הגדולים בעיר, וזה בזכות היכרותו עם הבעלים של המבנה שהכיר את היכולות של היזם, הזמין אותו לבצע שיפוץ במבנה הציבורי,  וכך היזם  ביצע את השיפוץ , שיפוץ של החדרים כולל ביצוע עד עבודות גמר, המימון נעשה בזכות המימון של הגוף הציבורי. היזם  רכש את החומרים, קיבל הצעות מחיר , בחר בעלי מקצוע זולים וטובים וגם אחראי שהשיפוץ יתחיל וייגמר בהתאם ללוחות הזמנים שהוקצבו לו, היזם היה אחראי שהשיפוץ יבוצע בזמן ושהאיכות שלה תהיה מושלמת. התוצאה הייתה שמנהל בית הספר נתן בונוס על העבודה המצוינת. בהמשך היזם שיפץ וילה נוספת בגודל גדול של מספר מאות מטרים  מטר כולל גינה, היזם  שיפץ את הבית מהיסודות, היזם ביצע את השיפוץ על כל שלביו: שלד, בנייה, חלוקה בלוקים, חדרים, חשמל, מים, ריצוף, קרמיקה, חלונות, תאורה, טיח, צבע, כל מה שקשור בשיש, קישוטים בחוץ וכל הבית מא-ת. וכך היזם החליט שזה הזמן הנכון לשנות את עבודתו, יש ליזם  ניסיון בשיפוצים וצבע , חברים שלו שהם קבלנים ביקשו ממנו שיעזור להם לבצע שיפוצים, וכך היזם  נכנס לתחום השיפוצים, היזם מסתובב בשטח ומדבר עם כולם, והוא החל לקבל עבודות מכל מי שמכיר אותו בזכות זה שהוא ידוע בתור אחד שניתן לסמוך עליו. היזם מקבל בימים אלו בקשות רבות להצעות מחיר, משום שכולם מעוניינים לעבוד איתו, והיזם  החליט לקחת את הפרויקטים ולבצע אותם לבד בסיוע של הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש

   

  יכולות מיוחדות ומקצועיות

  היזם  הוא איש איש מקצוע בכל פעולה שהוא מבצע, כל דבר שהוא מבצע הוא עושה ברצינות, היזם  הוא מנהל, אדם מנומס, אדיב, ויודע לדרוש את מה שצריך, היזם  ניהל מערכות רבות, עד היום רודפים אחריו הרבה אנשים שרוצים שיבצע עבורם עבודות, כי היזם  ידוע בעמידה בלוחות זמנים, באיכות, היזם  הוא איש ניהול, יודע לתת הוראות, במידה שיש מישהו חלש הוא מיד מחליף אותו בעובד יותר טוב. היזם  יוד לבחור עובדים הכי טובים שיש. היזם יודע לעמוד בלוחות זמנים, היזם יודע לפרק את העבודה בצורה כזו שהוא מנהל את העבודה. וכך הוא יודע לחסוך גם עלויות בכל דבר שהוא מבצע. וגם לספק את מה שהבטיח ללקוח.

   

  רעיון עסקי

  היזם פותח עסק לביצוע שיפוצים ועבודות גמר בתחום שבו הוא הכי מקצועי בו

   

  בקשת הלוואות בערבות מדינה

  היזם זקוק לקבל הלוואות בערבות מדינה לצורך פתיחת עסק חדש, מאחר והוא קיבל פרויקטים רבים, והיה זקוק למימון של התשלומים לעובדים שהוא קלט על מנת שיבצעו את העבודה, לשלם את כל תשלומי הדלק וההוצאות של תיקונים, וכמובן להון עבור רכישת ציוד וכלי עבודה על מנת שיוכל לבצע את עבודת השיפוצים בצורה יעילה, מהירה ואיכותית כמו שהוא יודע לעשות מאש ומתמיד.  

   

  היתרון

  היתרון המקצועי של היזם  הוא בידע הרחב שלו, ביכולת הניהול שלו, ביכולת שלו לבצע פרויקטים בגימור מושלם, המילה שלו האי מילה, לוחות הזמנים שלו הם ללא פשרות, היתרון הגדול של העסק החדש שהוא נמצא כבר על קרקע בטוחה, כבר עכשיו יש ליזם הזמנות בממספר גדול של מאות אלפי שקלים , ובנוסף יש ליזם עוד לקוחות רבים שרוצים ממנו עבודות, אנחנו ולא מכניסים אותם למסגרת התחזית שלנו, כי אנחנו רוצים להציג את המינימום של ההכנסות של העסק על מנת להפגין את חוזקו. 

   

  הוצאות חודשיות משתנות = 50600

  כל עובד מקבל מהיזם  7,800 שקלים

  היזם  משלם ליום עבודה – 320 שקלים כולל הכל לעובד

  24 ימי עבודה בחודש

  6 עובדים – 47,000

  דלק והוצאות תחזוקה של מכוניות – 3600

  סה”כ הוצאות חודשיות לעובדים פלוס דלק = 50,600 שקלים

   

  חישוב הרווח הגולמי:

  הכנסות 84,000

  הוצאות מכירות  50,600

  רווח גולמי – 33,400 שקלים בחודש

  אחוז רווח גולמי – 39 אחוז

  יש לשים לב שהיזם  השקיע כבר כמה עשרות אלפי שקלים לצורך תשלום של משכורות לעובדים בחודש הראשון וכלי עבודה בסיסיים

   

  הוצאות הנהלה וכלליות

  מהות הוצאה סכום חודשי בש”ח
  שכר עבודה לאנשי ההנהלה 0
  שכר דירה וארנונה 0
  תקשורת וסלולר 600
  הנהלת חשבונות 400
  ביטוח 400+ 500
  חשמל, מים וארנונה 0
  רו”ח, ייעוץ מקצועי אחר
  משרדיות ואחרות
  אחר

  סה”כ הוצאות הנהלה וכלליות בחודש

  סה”כ הוצאות 1900 שקלים

   

  תחזיות פיננסיות

  דו”ח רווח והפסד מינימלי לשלושת השני הקרובות

  סעיף שלושה חודשים ראשונים  שנה שנייה שנה שלישית
  מכירות 252000 1008000 1158000
  הוצאות עלות המכירות 154000 615000 707000
  רווח גולמי 98000 393400 451620
  הוצאות הנהלה וכלליות, ופרסום 4000 24000 26000
  רווח תפעולי 94000 369300 425600
  הוצאות מימון 3000 12000 12000
  רווח לפני מס 91000 357200 413600
  רווח נקי 72000 285000 330420
  אחוז רווח גולמי 39% 39% 39%
  אחוז רווח תפעולי 37% 37% 37%
  אחוז רווח נקי 29% 29% 29%

  הצהרות בעלים לבקשת הלוואות בערבות מדינה

  הנני מצהיר כי הנתונים שנמסרו בשאלון זה הינם המדויקים ביותר שבאפשרותי למסור, וכי ידוע לי כי הסתרה מהותית של מידע עלולה להביא לפסילת בקשת הלוואה לעסק לאלתר. הנני מתחייב לא לשנות את הרכב וסכום הלוואות הבעלים לחברה ממועד הגשת הבקשה להלוואה בערבות מדינה, ועד לקבלת תשובה סופית (דחייה/ אישור ועדת אשראי).

  שם הבעלים תאריך חתימה
  היזם    xx-xx-xx היזם