הלוואות בערבות מדינה לעסק לשטיפת מכוניות – הכי מקצוענים סל יועצים

סיפורו של יזם שהחליט שהוא זקוק לקבל הלוואות בערבות מדינה לעסק של שטיפת מכוניות בכדי שיוכל לספק שירותים נוספים, היזם מקצוען בתחומו, אהוב על לקוחותיו שרוצים רק אותו, פנה אל יעקב אלון שיעזור לו במשימה.

יעקב אלון | סל יועצים 

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

  להשארת פנייה זריזה

  קורות חיים

  היזם עבד כמנהל שטיפת מכוניות ואביזרי רכב באחת מערי ישראל, היזם  עבד בתחילת דרכו המקצועית בשטיפת רכבים, שטיפת מכוניות חיצונית ושטיפת מכוניות פנימית, אחרי שלושה חודשים בעל העסק ביקש מהיזם  לנהל את כל העבודה ואת כל העובדים. היזם  ניהל שלושה עובדים, העבודות שהצוות ביצע הם: קבלת הרכב, מבצע רישום של רכב, קבלת הלקוח, מקבל תשלום מזומן או כרטיס אשראי, מכניס את הרכב לשטיפה. דואג שהשטיפה תהיה מאה אחוז.  ואז  מעבירים את הרכב לניקוי פנימי. היזם  ניהל את העובדים, דאג להדרכה שלהם, ולפני שהעובד מוסר את הרכב ללקוח בודק שהכול נקי ומסודר ויש גם ריח טוב ברכב. נותן עץ ריח במתנה, ניילון למושבים, ושני קרטונים – בדיוק כמו שהרכב יוצא חדש מהחברה. שואל את הלקוח איך היה. מרוצה – לא מרוצה. אחרי שלושה חודשים, כאשר היזם  התחיל לנהל את העסק הוא התחיל להוסיף מוצרים חדשים לעסק: ריפודים לרכב, מגבים, טסות, שטיחים, ריחניים וכיסויי הגה, פוליש ווקס.

  היזם  קיבל שבחים מהלקוחות של שטיפת מכוניות, והם התחילו לבקש ממנו עוד מוצרים ידיות להילוכים, ריפודים יותר מפארים, מערכות לרכב, רמקולים, בעל העסק לא התעניין יותר מידי בעסק, וכך גם הוא למד איך עושים ניקוי יבש, עובר על כל הרכב, מנקה את הכתמים והופך את הרכב לחדש. הלקוחות בתקופה הזו הגיעו לשטוף את המכוניות, אם היזם  נמצא הם מכניסים את הרכב לשטיפה. אם היזם לא נמצא במקום אז הם הולכים, ואז הם התחילו לבקש ממנו את מספר הטלפון שלו בכדי לדעת אם הוא נמצא. היזם החליט לפתוח עסק חדש לשטיפת מכוניות  עשה הסכם עם בעל העסק שהוא עובד ללא משכורת עד שהוא צובר 85 אלף שקלים משכורות שלא משולמות, ואז העסק עובר לבעלות שלו.  ובעצם היזם  קנה את העסק ב-85 אלף שקלים. וכך העסק של שטיפת מכוניות עבר לבעלות של היזם. היזם  הוא איש מקצוע דייקן, מתקתק, איש נעים הליכות, הלקוח הוא המלך, כל לקוח מקבל טיפול אישי, כל לקוח נשאל האם הוא מרוצה. הרכב של הלקוח יוצא חדש מהשטיפה. עם ניילונים כמו ברכב חדש, עם עץ ריח במתנה, עם קרטונים על השטיחים כמו שמקבלים רכב חדש, היזם עושה את הכול שהלקוח יהיה מרוצה, כולם מכירים את היזם ואוהבים אותו, הלקוחות נותנים לו תגובות מעולות. הלקוחות מתפלאים איך בחור בן עשרים ואחת מנהל בצורה כזו את העסק, שואלים אותו “אתה בעל הבית?” ” תותחים” , חשוב ללקוחות שהיזם  יהיה בשטח כאשר שוטפים לו את המכונית . היזם  מבצע את העבודות, אם יש טעות לעובד היזם  מסביר לעובד איך לעשות את העבודה בצורה נכונה, כמו כן דואג שהרכב יהיה נקי

   

  הרעיון העסקי

  וכך היזם  העביר את העסק לשטיפת מכוניות שהוא עבד בו מתחילת דרכו לבעלותו, וזאת לאחר ששילם  לבעל העסק הקודם במשכורות שהוא לא קיבל. העסק נותן שירותים של שטיפת מכוניות חיצונית ופנימית, ריפודים לרכב, מגבים, טסות, שטיחים, מוצרים ריחניים לרכב, כיסויי הגה, פוליש, ווקס, וניקוי יבש, מערכות לרכב, רמקולים, מגברים, פנסים ומנורות, אורות דרך לבן וכחול, לדים, מולטימדיה, שתייה קרה, קפה, אפשר להזמין אצלו דברים מיוחדים, צמיגים, כיסויים בהזמנה מיוחדת, גאנטים בהזמנה מיוחדת.

   

  מיקום העסק

  העסק לשטיפת מכוניות נמצא באחת מערי ישראל הגדולות, בסביבתו יש מוסך ענק, ויש במקום תנועה אדירה של מכוניות, כמו כן מכון שטיפת המכוניות נמצא באזור תעשייה גדול שיש בו הרבה עסקים ומגיעים אליו הרבה מכוניות, וכך הלקוחות מבצעים אצלו את שטיפת הרכב “על הדרך”  והוא גם מבצע טיפולים משלימים לרכב, כיום זהו מקום מוכר וידוע וכל לקוח שנכנס רואה את את חנות האביזרים וקונה מוצרים משלימים לרכב שמגדילים את ההכנסה שלו.

   

  היתרון היחסי

  מדובר בשטיפת מכוניות ידנית הכי נקייה שיש, יחס ששווה לחכות בתור, חומרים הכי טובים שיש, הרכב יוצא מבריק, הרכב יוצא חדש, מזגן נקי, ניקוי יסודי והמחיר שלו הוא סביר וטוב.

   

  מטרת הלוואות בערבות מדינה

   

  ליזם  יש ביקוש גדול לשטיפת מכוניות של רכבים גדולים, זה אזור תעשייה ויש שם הרבה משאיות ואוטובוסים, ולכן היזם זקוק לקבל הלוואות בערבות מדינה על מנת שיוכל להגדיל את המקום של שטיפת מכוניות בעיר לצורך עמדות של משאיות, אוטובוסים, צריך כלים, צריך מינימום שני עובדים נוספים, הדבר הזה יכפיל את המחזור של העסק בעיר 

   

  הכנסות:

  המקום מתבסס על שטיפת מכוניות ומסעדת פועלים ביחד ונפתח בחודשי החורף שהם חודשים קשים לשטיפת מכוניות , כך שגם ההכנסות מהמסעדה היו ירודות כצפוי

  סך כל ההכנסות בחודשיים הראשונים – 47 אלף ש”ח

  בעשרת הימים הראשונים של החורף המכירות עמדו על 13 אלף ש”ח מה שמביא את המקום למכירה חודשית של 39 אלף ש”ח בחודש מרץ בלבד.

  המכירות בחודשי הקיץ יהיו כפולות לפחות (78 אלף ש”ח) מאחר והמקום יעבוד בשטיפת המכוניות בצורה מלאה.

  בנוסף יש שירותים משלימים של קפה, מסעדה, אביזרים לרכב.

  בחורף יש 10 לקוחות מכוניות ביום, בקיץ בממוצע יהיה 27 לקוחות מכוניות ביום.

  כמו כן, העריה המקומית החלה לעבוד עם היזם  בהזמנת מנות, כולל שטיפת מכוניות.

  כלומר לאחר קבלת הלוואות בערבות מדינה היזם יקבל מינימום של 105 אלף ש”ח בחודש 

   

   

  מינימום הכנסות חודשיות בחודשי הקיץ: 

  העסק יגדל בזכות הלוואות בערבות מדינה לשטיפת מכוניות שהוא יקבל בצורה הבאה, 8 חודשים * 105 אלף ש”ח + 4 חודשים * 39 אלף ש”ח = 996,000 ש”ח

   

  רווחיות – לא כולל מע”מ:

  שטיפת מכוניות

  העובדים בשטיפת המכוניות עובדים לפי תעריף יומי

  מחיר ללקוח – 43 ₪

  עלות חומרים – 12.5 ₪

  רווח גולמי – 30.5 ₪

  אחוז רווח גולמי – 71%

  מסעדה – שניצל חזה עוף

  מחיר ללקוח – 24 ₪

  מחיר עלות – 7.7 ₪

  רווח גולמי – 16.3 ₪

  אחוז רווח גולמי – 68%

  רווח גולמי ממוצע  70%

   

  בקשת הלוואה ומטרתה – 150 אלף ש”ח:

  שיפוץ המקום – 60 אלף ש”ח

  מכונת קיטור – 40 אלף ש”ח

  מלאי אביזרים – 50 אלף ש”ח

  הון חוזר – 20 אלף ש”ח

   

  השקעה של היזם עד היום בעסק – 103 אלף ש”ח

  השקעה 51 אלף ש”ח עבור תשלומים של שכירות והוצאות קבועות

  רכישת חומרי גלם – בשר, חומרי ניקוי, קפה, שתיה קרה – 52 אלף ש”ח

   

  עובדים לאחר קבלת ההלוואה:

  2 עובדים – 9,000 ש”ח

   

  הוצאות הנהלה וכלליות:

  מהות הוצאה סכום חודשי בש”ח
  שכר עבודה לאנשי הנהלה
  שכר דירה וארנונה 5,500
  טלפון וסלולר 50
  הנהלת חשבונות 350
  ביטוח 300
  חשמל ומים 1,300 + 1,000
  רו”ח, ייעוץ מקצועי ואחר
  רכב, ליסינג, דלק וטיפולים
  משרדיות ואחרות
  אחר

   

  סה”כ הוצאות הנהלה וכלליות בחודש : 17,500 ₪

   

  תחזיות פיננסיות:

  דוח רווח והפסד מינימלי לשלושת השנים הקרובות:

  שם הסעיף / שנים שנה ראשונה שנה שנייה  שנה שלישית
  מכירות בש”ח באלפי שקלים 996 1,150 1,310
  הוצאות עלות המכירות 299 345 393
  רווח גולמי 697 805 917
  הוצאות הנהלה וכלליות ופרסום 210 220 230
  רווח תפעולי 487 585 687
  הוצאות מימון 8 8 8
  רווח לפני מס 479 577 679
  רווח נקי 383 461 543
  אחוז רווח גולמי 70 אחוז 70 אחוז 70 אחוז
  אחוז רווח תפעולי 48 אחוז 50 אחוז 52 אחוז
  אחוז רווח נקי  38אחוז 40 אחוז 41 אחוז

  **

  בסיפורי לקוחות שאנחנו מביאים אליכם, אנחנו דואגים לשמור על חסיונם של לקוחותינו, ולכן אנחנו לא נותנים פרטים מזהים של הלקוח, מדובר על סודות עסקיים, שיטות תמחיר, ונקודות עסקיות שאיננו רוצים לחשוף וגם לקוחותינו אינם מעוניינים לחשוף, אנחנו בחברת סל יועצים דואגים לשמור על חסיונם של לקוחותיה בצד העסקי ולשמור על הצלחתם בעתיד.

  **