הלוואות בערבות מדינה לעסק למכירת מוצרים יד 2 – הכי מקצוענים סל יועצים

יזמת מוכשרת בעלת עסק למכירת מוצרים משומשים יד 2, הבינה שהיא זקוקה  לקבל הלוואות בערבות מדינה לצורך ביצוע השקעות בעסק על מנת שהיא תוכל להרחיב את העסק, מטרת ההלוואה היא שיפוץ של החנות ורכישת רכב להובלת מוצרים משמשים יד 2. 

מי זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה

  להשארת פנייה זריזה

  קורות חיים והפעילות העסקית:

  קורות חיים

  היזמת  למדה מנהל עסקים עם התמחות בניהול משא ומתן. ועבדה בחברת שיווק בתפקיד מנהלת אחראית על מספר עובדים, היזמת הייתה אחראית על המכירה ללקוחות ועל סגירת העסקאות איתם. כלומר היזמת היא בעלת יכולת מכירה גבוהה שמאפשרת לה להבין היטב צריכים של לקוחות ומנגנוני חשיבה אינטליגנטיים לביצוע מכירות מתוחכמות, היזמת  חשבה על רעיון כיצד למכור חפצים משומשים יד 2 , היזמת יצרה קשרים עם הרבה לקוחות פרטיים ובדקה איתם האם הם היו קונות מוצרים משומשים יד 2  במצב טוב, והרבה לקוחות אמרו לה שזה רעיון מצוין למכור דברים משומשים, ולכן היא החליטה לפתוח עסק למכירת מוצרים משומשים יד 2, וכך היא פתחה חנות גדולה מוצרים משומשים יד 2 , היזמת הבינה שיש שוק גדול של מוצרים משומשים יד 2 שהם לא נדרשים לאנשים, ואנשים אחרים בעצם ישמחו לקנות את אותם מוצרים משומשים יד 2  בזול.

   

  רעיון עסקי:

  היזמת  אוספת מוצרים משומשים יד 2  מאנשים שמביאים לחנות שלה, היזמת  סוגרת חוזה עם אנשים פרטיים שמוסרים לה את המוצר בהשאלה, ולאחר שהיזמת  מוכרת את המוצר היא משלמת לאדם שהשאיל לה את המוצר המשומש יד 2, היזמת  עושה פרסומות בעיתונים מקומיים, בגוגל אדוורדס ובפייסבוק,  היזמת  מבצעת את הפרסום בכוחות עצמה ללא עזרה של אנשי מקצוע. היזמת  פרסמה שלטים בכל העיר, וכמו כן פרסום של חצאי עמודים במקומונים על מכירת מוצרים משומשים יד 2 . ליזמת  לקוחות רבים, כולם מכירים אותה ואוהבים אותה, הסחורה עלתה ברמה והיא בעלת ערך, והיום היא מוכרת גם דברים יוקרתיים כגון כסף זהב ופסנתר , והמוניטין של העסק  עלה.

  מדגם מוצרים המשומשים שהיזמת מוכרת בשיטת ההשאלה בחנות: מוצרים לעיצוב לבית, תמונות, תכשיטי זהב וכסף, מוצרי חשמל, ספרים, תמונות, בגדים, נעליים, מחשבים , משחקים, כלי נגינה פסנתר , אופניים, אקווריום, אביזרי ספורט, אביזרים לרכב, אורגן, ארונות מסוגים שונים, מוצרי ריהוט, מוצרי ספורט, מוצרים סלולריים, אומנות, אופנה, מוצרי טיפוח, כלי עבודה, משחקים וצעצועים, ציוד לבית ספר, תאורה, נברשות, קורקינט, צילום מוצרי חשמל ועוד

  הרעיון של היזמת הוא מכירת מוצרים משומשים יד 2 שהיא מכירת מוצרים יד 2  שייכים לאנשים אחרים, ושאין להם אפשרות מעשית לשווק ולמכור את המוצרים לאנשים אחרים, היזמת מציעה למכירה לאנשים אחרים את המוצרים, היזמת היא לא בעלת החנות היחידה אבל מוצרים משומשים יד 2   נמכרים על ידי חנויות או סוחרים שמוכרים מוצרים משומשים יד 2, ישנן מוצרים משומשים יד 2  יקרים שיש להם שוק גדול, ואז מפרסמים אותם בלוחות מודעות בעיתונים או באינטרנט, ששם עלות מודעה יכולה להגיע לאלף שקלים שזה יקר מאוד עבור אדם שרוצה למכור מוצר זול. שהרי בגד יעלה שקלים ועשרות שקלים בודדים ואין זה אפשרי לפרסם את המוצר, והמאמץ למכירת מוצרים משומשים יד 2 לא שווה את ההשקעה. היזמת צברה עם השנים מלאי גדול של מספר מאות אלפי שקלים, כמו כן יש לציין שלמרות שזה נראה פשוט הניהול של עסק כזה הוא מורכב ביותר ודורש סדר מופתי, שהרי כל מוצר שייך לאדם אחר, וכאשר מתבצעת מכירה, יש לדווח לו על כך שבוצעה מכירה ושמגיע לו סכום הכסף שהובטח לו. מנגנון זה יוצר אמון אצל הלקוחות שרואים שמה שהם משאילים ליזמת לא הולך לאיבוד בתוך ים הפריטים שיש ליזמת בחנות, היזמת  השקיעה בעסק סכום כולל של מספר מאות אלפי שקלים, יש לציין שהמיקום של החנות נמצא במקום מרכזי ליד בתי ספר גני ילדים, תחנת אוטובוס ותנועה גדולה, כך שהלקוחות נכנסים לחנות על הדרך מציצים, מוצאים משהו שמוצא חן בעינהם, והדרך לקנייה היא מהירה משום שמוצר כזה הם יוכלו לרכוש רק במחיר שהוא בין פי חמש לפי עשר מהמחיר של מוצר חדש. 

   

  מטרת הלוואת בערבות מדינה:

  היזמת ראתה שהחנות משגשגת, ויש לה לקוחות קבועים רבים שבאים למכור את הסחורה ובאותה הזדמנות לקנות סחורה, היזמת  החליטה להרחיב את העסק בסיוע של הלוואת בערבות מדינה והיא זקוקה לבצע שיפוץ בחנות ולרכוש רכב משומש להובלת מוצרים משומשים יד 2 

   

  תיאור השוק ויתרון היחסי:

  כיום יש באזור חנות אחת נוספת שפועלת בתחום מוצרים משומשים יד 2 , החנות המתחרה קטנה, אין מגוון מוצרים וגם איכות המוצרים שם נמוכה, היתרון של היזמת הוא שיש לה מגוון גדול, החנות גדולה, המלאי מתחדש כל הזמן, המוצרים של נמכרים במחירים הרבה יותר זולים ממוצרים חדשים שנמכרים, היזמת היא נעימה וסבלנית והלקוחות באים על בסיס קבוע לחנות, 

   

  הוצאות הנהלה וכלליות:

  מהות הוצאה סכום חודשי בש”ח
  שכר עבודה לאנשי הנהלה
  שכר דירה וארנונה 1,750 + 1800
  טלפון וסלולר 600
  הנהלת חשבונות 350
  ביטוח 300
  חשמל ומים 850
  רו”ח, ייעוץ מקצועי ואחר  
  רכב, ליסינג, דלק וטיפולים  
  משרדיות ואחרות  
  אחר  
     

  הוצאות המכירה ושיווק בעסק הם נמוכות ועומדות על 800 ₪ בחודש, מספר העובדים לאחר קבלת הלוואה לעסק הוא עובד אחד שיקבל שכר של 4,000 ₪, היזמת  לא קולטת עובדים נוספים.

  סה”כ הוצאות הנהלה וכלליות בחודש : 10,100 ₪

   

  תחזיות פיננסיות: דוח רווח והפסד מינימלי לשלושת השנים הקרובות:

  שם הסעיף / שנים שנה ראשונה שנה שנייה שנה שלישית
  מכירות בש”ח באלפי שקלים 490 660 740
  הוצאות עלות המכירות 98 132 148
  רווח גולמי 392 528 592
  הוצאות הנהלה וכלליות ופרסום 121 131 142
  רווח תפעולי 271 397 450
  הוצאות מימון 4 10 10
  רווח לפני מס        267 387 440
  רווח נקי           213 309 352
  רווח נקי 243 339 382
  אחוז רווח גולמי 80 אחוז 80 אחוז  80 אחוז
  אחוז רווח תפעולי 55 אחוז 57 אחוז 57 אחוז
  אחוז רווח נקי 49 אחוז 51 אחוז 51 אחוז

   

  הצהרות בעלים לבקשת הלוואות בערבות מדינה

  הנני מצהיר כי הנתונים שנמסרו בשאלון זה הינם המדויקים ביותר שבאפשרותי למסור, וכי ידוע לי כי הסתרה מהותית של מידע עלולה להביא לפסילת בקשת הלוואה לעסק לאלתר. הנני מתחייב לא לשנות את הרכב וסכום הלוואות הבעלים לחברה ממועד הגשת הבקשה להלוואה בערבות מדינה, ועד לקבלת תשובה סופית (דחייה/ אישור ועדת אשראי).

  שם הבעלים תאריך חתימה
  היזם    xx-xx-xx היזם