הלוואה להקמת עסק זו משימה לא פשוטה, אבל אפשרית

עסק חדש הוא חלומם של אנשים רבים, המעוניינים להרוויח את פרנסתם בתחום עשייה שהם אוהבים, ואולי אפילו להפוך לאנשים אמידים או עשירים. משימת הקמת העסק היא משימה, הדורשת משאבים רבים של זמן, מחשבה, ייעוץ, תכנון ועשייה, אך לכל אלה צריך להיות מימון, והמקור המרכזי לקבלת המימון הנדרש הוא הלוואה להקמת עסק חדש. יחד עם זאת, הקמת עסק חדש הוא גם אחד המהלכים המסוכנים ביותר בעולם העסקי, מה שבדרך כלל בא לידי ביטוי בתנאי ההלוואה, ובסיכוי לקבלתה מלכתחילה.

הבנק רוצה לתת לכם הלוואה, אבל לא תמיד הוא יכול

הבנקים המסחריים אוהבים מאוד להעניק הלוואות, שכן זוהי ליבת העסקים שלהם, אך עבור כל הלוואה והלוואה, עורכים הבנקים בדיקה מעמיקה של הנתונים על מנת להעריך את הסיכון הכולל. הלוואות לעסק חדש הן הלוואות הנבחנות לאור סוג הפעילות של העסק החדש, היזם העומד בראשו והניסיון שהוא מביא איתו, וכן היכולת של היזם להציג את הדברים בצורה אטרקטיבית לבנק. הבנק רוצה לראות שהוא עומד בפני יזם מסודר, עם תכנית עסקית מסודרת וריאלית, שהיזם מבין את האתגרים העסקיים הצפויים לו, ושהוא יודע להתמודד עם האתגרים האלה.

סיכון גבוה – ריבית גבוהה, תנאים לא אידאליים

אין בכך כדי לרמז כי בנק שמעניק הלוואה לעסק חדש מתערב בפעילות העסקית של היזם, אך הבנק רוצה להיות בטוח שהכסף שלו בטוח. יזמים רבים המקימים עסק חדש, נתקלים באתגרים איתם הם לא יודעים להתמודד, ומהר מאוד המצב מתדרדר לחדלות פירעון ואי תשלום החזרי ההלוואה. כדי לשקף את הסיכון הרב של מתן הלוואות לעסק חדש, נוקב הבנק בדרך כלל בשיעור ריבית גבוה על ההלוואה, וכן דורש בטחונות וערבויות בהיקף נרחב יותר מאשר בהלוואה רגילה ללקוח פרטי.

הלוואות לעסק חדש

פנייה לקבלת הלוואות לעסק חדש עם ערבות מדינה

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם מצב זה הוא פנייה לקרנות או לבנקים שעובדים עם תכניות ממשלתיות של הלוואה בערבות המדינה או קרן פועלים לעסקים. תכניות אלה מאפשרות ליזמים ובעלי עסקים לקבל את האשראי הנדרש להם מהבנק, כשאת הערבות על  הלוואה לפתיחת עסק מעניקה המדינה. בצורה זו קל יותר לבנק לאשר את ההלוואה, ואף להפחית משמעותית את שיעור הריבית על ההלוואה. קבלת הלוואה להקמת עסק יכולה להתבצע ישירות דרך הבנק המשתתף בתכנית, או דרך קרנות מקצועיות המספקות שירותי ייעוץ עסקי ליזמים ועסקים. בכל מקרה, כדאי ומומלץ לעבור את התהליך עם יועץ מקצועי שידע להכווין אתכם להלוואה המתאימה לכם ביותר, ינהל את ההתקשרות מול הבנק והמדינה ויסגור עבורכם את כל הפינות בזמן שאתם עסוקים בהקמת העסק החדש.

הכינו את עצמכם לתהליך, והיעזרו באיש המקצוע המתאים

בהגשת בקשה לקבלת הלוואות לעסק חדש חשוב להכין מספר מסמכים חשובים שיידרשו מכם בכל מקרה:
• תכנית עסקית – אין צורך בהכנת תכנית עסקית מעמיקה ויקרה, אך כן יש צורך במסמך שמתאר את העסק, את הרציונל בהקמתו, את תחזית המכירות ואת האופן בו אתם מתכוונים להתמודד עם האתגרים העסקיים
• מסמכי התאגדות – הבנק ידרוש מכם את כל מסמכי ההתאגדות של העסק, בין שמדובר על עסק עצמאי קטן ולבטח כאשר מדובר על חברה בע"מ
• טפסים – הגשת בקשה לקבלת הלוואה לעסק כוללת בתוכה שורה של טפסים שעליכם למלא, וכן הסכמים שעליכם לחתום עליהם, ושאותם אתם רוצים לקרוא לעומק לפני החתימה
כאמור, איש מקצוע יוכל לסייע לכם בתהליך כולו, ובמיוחד בהימנעות מטעויות יקרות, והיכולת שלכם להיעזר באנשי מקצוע יכולה מאוד להעיד, גם בפני הבנק, על הרצינות בה אתם לוקחים את תהליך הקמת העסק.

 

אפשר להתרשם כאן מסיפורי הצלחה של סל יועצים

ניתן ליצור קשר להתייעצות  עם יעקב אלון,

מנכ"ל,

בטלפון 050-762-7623

או למלא פרטים כאן ונחזור אליך מיד