הגדלת מסגרת אשראי

כל עסק שהוא, זקוק למסגרת אשראי בכל שלבי הפעילות שלו כשלדוגמה ניתן למשל להביא את אותו יזם צעיר שמעוניין להגשים חלום ולפתוח גלידריה בשכונה בה גדל. בשלבי פתיחת העסק הוא נזקק למסגרת אשראי כדי לרכוש ציוד, לשלם משכורות לעובדים, לשלם דמי שכירות, או בקיצור כדי להעמיד את העסק על הרגליים.

בהמשך הוא יזדקק כמובן לאשראי כדי להתמודד עם תקופות שבהן תזרים המזומנים לא מעודד כמו למשל בשבועות הגשומים והקרים או בתקופות שאחרי החגים, כשתושבי השכונה יבינו שהוציאו יותר מדי כסף במהלך החופש וישמרו היטב על הארנק שלהם. אם העסק יצליח וישגשג, ייתכן שיזדקק לאשראי על מנת להתרחב ולגדול, אם על ידי שכירת החלל הסמוך לגלידריה והרחבה פיזית של העסק ואם על ידי רכישה של ציוד נוסף והעסקה של עובדים חדשים וכן הלאה והלאה.

מעבר לזה שעסק רציני חייב לשמר את קווי האשראי שלו ולפעול למען פיתוח של צינורות אשראי חדשים, בדרך כלל ככול שהעסק מתפתח, באופן טבעי ישנו צורך להגדיל את מסגרת האשראי.

לראות את המציאות דרך העיניים של ספק האשראי

ישנם רבים המאמינים כי אין קל מלהגדיל את מסגרת האשראי, שכן ספק האשראי שלהם כבר מכיר אותם ויודע שהם לקוחות טובים ואמינים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שספק האשראי מתבקש בעצם לקחת סיכון גדול יותר מזה שלקח עד כה כשפונים אליו בבקשה להגדיל את מסגרת האשראי של העסק. מדי שנה בעלי עסקים רבים מגיעים למסקנה שהגיע זמנם להתרחב בצורה כזו או אחרת ופונים לבנקים או לספקי אשראי אחרים בבקשה להגדלת מסגרת האשראי.

shutterstock_210877267

לאחר קבלת האשראי הם משקיעים בציוד חדיש, בשיפוצים או בצוות מקצועי יותר, ומסיבות כאלו ואחרות שלא בהכרח תלויות בהם ישירות, נכשלים בגדול ומוצאים את עצמם במצב שבו אין באפשרותם לעמוד בהתחייבויות שלהם. ספקי האשראי מודעים לכך היטב, שכן עסק שמצליח לשגשג בהיקף מסוים, לאו דווקא יפיק תועלת מהתרחבות עסקית, הדורשת מסגרת אשראי גדולה יותר. חשוב להבין זאת כאשר פונים לספק האשראי בבקשה להגדיל את המסגרת.

מה היא הדרך הטובה ביותר להגדיל את מסגרת האשראי?

ישנם טיפים שימושיים רבים שבאפשרותנו לחלוק עמכם אם נכון להיום אתם זקוקים להגדלה של מסגרת האשראי שלכם. עם זאת, ישנה עצה אחת שיכולה לעשות לכם שירות טוב יותר מכל הטיפים שתוכלו לקבל: הדרך הטובה ביותר שבה הבקשה שלכם להגדלת מסגרת האשראי תתקבל, היא להסתייע בגורם מקצועי.

הכוונה היא לכך שעל מנת למקסם את הסיכויים שלכם להגדיל את מסגרת האשראי, עליכם לפנות לייעוץ פיננסי המיועד לעסקים. להלן כמה מהיתרונות הגלומים באפשרות של פנייה לייעוץ מקצועי על קצה המזלג, כשישנו צורך לבצע הגדלת מסגרת אשראי:

· הגדרת הצרכים של העסק – ישנם בעלי עסקים רבים המתקשים להחליט מה היקף המסגרת שהם זקוקים לה. חוסר הבהירות הזה יכול להיות קריטי בכל מה שקשור לסיכויי קבלת הבקשה, שכן כאשר פונים בבקשה להגדלת מסגרת אשראי, ספק האשראי צריך להיות משוכנע שבעל העסק יודע מה הוא עושה ושניתן לסמוך עליו. את הבקשה להגדלת המסגרת צריך לנמק בצורה מפורטת כשהסברים לא משכנעים לרוב יחבלו קשות בסיכויי קבלת הבקשה. יועצים מקצועיים יוכלו לסייע לבעל העסק להבין מה הם הצרכים של העסק מבחינת מסגרת האשראי והודות לכך יוכל לפרט בצורה מדויקת כיצד תסייע ההגדלה של המסגרת לצמיחה של העסק.

· בחירת ספק אשראי מתאים – חברה מקצועית לייעוץ עסקי ופיננסי תוכל לספק לבעל העסק מידע מעודכן ואמין בנוגע לגורמים השונים הפועלים בתחום האשראי העסקי, על מנת שלא יגביל את עצמו לספק אחד בלבד. לא אחת בעלי עסקים הנתקלים בסירוב להגדלת מסגרת אשראי, מקבלים את הדין בהכנעה ולא מנסים לשנות את רוע הגזירה. בעזרת יועצים פיננסים הנמצאים בקשר שוטף עם ספקי אשראי רבים, יוכל בעל העסק להיחשף להזדמנויות חדשות וליהנות מהגדלת המסגרת פשוט על ידי קבלת אשראי מגורמים אחרים מאלו שקיבל מהם אשראי עד כה.

· שיפור התדמית העסקית – לסיום נציין שבכל מקרה בעל עסק המשקיע בייעוץ עסקי ופיננסי, נמצא בעמדה טובה יותר בהשוואה לבעל עסק המגיש בקשה להגדלת מסגרת אשראי באופן עצמאי. למעשה עצם הפנייה לגורם מקצועי משדרת לספק האשראי מסר שלא משתמע לשתי פנים לפיו מדובר באדם שלא לוקח סיכונים ושניתן לסמוך עליו, שכן הוא מכיר בגבולות היכולת שלו ויודע להיעזר באנשי המקצוע המתאימים בהתאם לצורך.

סל יועצים מומחים בפתרונות מימון ו- הלוואות בערבות מדינה או קרן פועלים לעסקים וגם ב הלוואה לעסק