בטחונות או פיקדונות נדרשים לקבל הלוואות בערבות מדינה ☝️ הכי מקצוענים סל יועצים

מערכת היחסים של בעל עסק עם הלוואות בערבות מדינה או הבנק הם מערכות יחסים מורכבות ויש ללמוד את כללי המשחק איתם, האם נדרשים בטחונות או פיקדונות לפתיחת עסק חדש או להרחבת העסק? הכול על כך בכתבה הבאה 

יעקב אלון | סל יועצים 

מי זכאי, ומי לא זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

  להשארת פנייה זריזה

  לקוחות עסקיים שרק פתחו עסק, צריכים ללמוד הרבה על כללי הלוואות בערבות מדינה או הלוואות בנקאיות  יועץ הלוואות בערבות מדינה מנוסה, שרק הוא יודע ויסייע להם בניהול נכון של תהליך הלוואות בערבות מדינה. הידע הנדרש לנושא זה חשוב מאוד והוא לעיתים לב ליבו של העסק, כלומר יצירת תזרים המזומנים חיובי לעסק, משמע הכנסותיו של העסק מלקוחותיו, או צרכים של הלוואות בערבות מדינה לגישור על זמן עד שיקבל את הכסף מהלקוח שלו. לכן כאשר אתה נכנס לקושי בתזרים המזומנים לעסק, אתה צריך לבחון את המקור לבעיה, האם מדובר בחוסר רווח? בדיקה פשוטה אצל רואה החשבון שלך תבהיר לך את הנקודה בצורה פשוטה, יש רווח או אין רווח, זו עבודה מקצועית שרואה החשבון שלך שמכיר אותך ידע מיד, או שהם נוטלים הלוואה למטרות שמחות יותר, כגון הרחבת העסק הקיים או לפתיחת עסק חדש. עם זאת יש לציין, כי יש לקחת בחשבון שהבנק יהיה מעוניין במתן בטחונות להלוואה, כך שיהיה בטוח בהחזר ההלוואה. ידוע לכולם שישנם כל מיני מיתוסים בנושא זה וכדאי לקרוא על כך בנפרד בלינק הבא, במידה והבנק אינו בטוח ישנה סבירות גבוהה שהוא יפנה אותך לערוץ הלוואות בערבות מדינה שגם הם הלוואות בנקאיות ושם מדינת ישראל תעמיד את רוב הבטחונות עבורך 

  לעומת הלוואות בערבות מדינה הבנקים בארץ, מסתמכים על אישור מסגרת האשראי ובמיוחד על בטחונות להלוואה, כך שהם יהיו שקטים יותר וכן, יש יחסי אמון בין הבנק ללקוח העסקי, כאשר נראה כי העסק שלו עובד והוא יכול להוכיח כי יש בידו את הבטחונות הדרושים.

  מהם סוגי הבטחונות שהבנק מעוניין בהם למתן הלוואות לעסק?

  הבטחונות הנדרשים במערכת הבנקאית עבור הלוואות לעסק , מה שתלוי גם בסכום שלווים מהבנק, הנם נדל”ן, פיקדונות נזילים, חסכונות ועוד. יש לקחת בחשבון, כי לעתים הבנק עשוי לדרוש מתן שעבוד שוטף של נכסי העסק (נקרא ש”שכ) דבר זה הוא גרוע לעסק, מאחר ובעצם הבנק שול ממך את הזכות לבקש הלוואות נוספות, ומדוע? משום שברגע שבנק אחר בודק את בקשת הלוואות לעסק שלך, הוא רואה את הש”שכ, ומיד הוא אומר לך שאם אתה מעוניין לקבל ממנו הלוואות אתה צריך לבקש מהבנק השני לשחרר את הש”שכ, דבר שבביטחון מלא אני יכול לומר לך שלא יקרה אלא אם תפרע את מלוא החוק מה שנקרא “הבנק מחזיק אותך בביצים”, ויותר גרוע מזה מעכשיו כל הלוואות לעסק שהבנק ייתן לך יהיו הלוואות סופר יקרות, ואני בטוח שאתה לא מודע לבעיה הזו. אז זו עצתי, קח אותה ברצינות, מה שהש”שכ גורם לך הוא שבמידה והעסק נמצא בקשיים כלכליים ואינו עומד בפירעון החוב הבנק מבצע מימוש של הביטחונות, שלא דבר על מינוי כונס נכסים, במידה ומדובר בהלוואה של סכום גדול לטובת שעבוד נכס. בעלי עסק שעובדים עם בנק מסוים ואין בחשבון החזרת שיקים, החזרת חיובים, הגבלות וכדומה, יוכל לבקש, העלאת רמת ההתחשבות בו כגון ממסרים דחויים שיהיו מן ערבות כמו בטחונות להלוואה. במידה והלקוח הוא בעל אמצעים כלומר, עושר פיננסי, הוא יכול לבקש שחלק מהאשראי יתבסס על ערבותו האישית.

  תמונת אילוסטרציה של חתימה בבנק על ביטחונות להלוואה

  תמונת אילוסטרציה של חתימה בבנק על בטחונות להלוואות

  ומכאן הדרך קצרה לבקש הלוואות בערבות מדינה, המסלולים של הלוואות לעסק של הלוואות בערבות מדינה עבור בעלי עסקים קטנים, תלויה בכמה גורמים. ישנן קרנות בערבות המדינה שבנקים מסוימים מתנהלים מולן והריבית היא נמוכה. ישנם מסלולים שמיועדים לחמש שנים ויש לסכומים פחותים יותר, אשר ניתן להחזיר את ההלוואה, תוך שנה בלבד. ישנם בנקים שאף מאפשרים גרייס לשנה. כדאי כי תתייעצו קודם, עם יועץ הלוואות בערבות מדינה שיוכל לתת לכם את הייעוץ הטוב ביותר וקבלת הלוואה בתנאים המשתלמים לכם במיוחד, דרך אגב ייעוץ זה אינו עולה כסף, אז תתקשרו, תשאלו, תתייעצו “זה הבייבי שלכם” 

  מהם סוג הבטחונות או הפיקדונות שהמדינה מעוניינת בהם לצורך קבלת הלוואות בערבות מדינה

   מדינת ישראל פתחה מסלול ייעודי של הלוואות בערבות מדינה שבו בעל העסק נדרש להביא בטחונות מהבית בסכומים מוקצבים, המדינה מבקשת שבעל העסק יעמיד: 

  • הלוואות לפתיחת עסק חדש בערבות מדינה נדרש להעמיד עשרה אחוזים וזה עד לסכום הלוואות של שלוש מאות אלף שקלים, מעל שלוש מאות אלף שקלים יש להעמיד עשרים וחמישה אחוזים פקדון.  
  • במסלול הלוואות בערבות מדינה להרחבת עסק קיים נדרש להעמיד עשרים וחמישה אחוז מסך כל ההלוואה, נציין לטובת אלו שלא מכירים שישנם דרכים להעמיד את הפיקדון מתוך סכום ההלוואות שמתקבל.

  יעקב אלון – יועץ הלוואות בערבות מדינה

  כל עסק, אם בינוני או קטן, יזדקק באיזה שהוא שלב להלוואות . ואם הלוואות אז תמיד הולכים לאפשרות העדיפה מכולן של הלוואות בערבות מדינה,  ואם לא אז ניתן תמיד לפנות אל עוגן הלוואות לעסקים, כמובן יש להתייעץ לפני לקיחת ההלוואה אשר יעזור לכם להחליט מה נכון עבורך, ממי כדאי לקחת את ההלוואה בריבית המשתלמת ביותר, איזה מסלול כדאי לבחור וכן לחשב את בטחונות להלוואה. במידה ונעבוד ביחד אני אכתוב לכם תכנית עסקית עבור קבלת הלוואות בערבות מדינה, אשר באמצעותה הבנק או המדינה ישתכנעו כי העסק יכול לעמוד בהתחייבות של הלוואה זו. הייעוץ שלי סייע להרבה עסקים במדינת ישראל להתקדם ולהתפתח ואתה מוזמן מיד וכאן להתקשר.