בטחונות להלוואות בערבות מדינה או הלוואות בנקאיות – הכי מקצוענים סל יועצים

במדינת ישראל, מערכת היחסים של בעל העסק עם הלוואות בערבות מדינה או הבנק, הם מערכות יחסים מורכבות ויש ללמוד את כללי המשחק איתם.

יעקב אלון | סל יועצים 

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

  להשארת פנייה זריזה

  לקוחות עסקיים שרק פתחו עסק, צריכים ללמוד הרבה על ככללי הבנק באמצעות יועצים פיננסיים, או עסקיים, אשר יסייעו להם בניהול נכון של העסק. כאשר לב ליבו של העסק, הנו תזרים המזומנים החיובי, משמע- הכנסותיו של העסק. לפעמים, אנשים נכנסים לקשיים בתזרים המזומנים לעסק, או שהם נוטלים הלוואה למטרות שמחות יותר, כגון הרחבת העסק הקיים. עם זאת יש לציין, כי יש לקחת בחשבון שהבנק יהיה מעוניין במתן בטחונות להלוואה, כך שיהיה בטוח בהחזר ההלוואה.

  בנקים בארץ, מסתמכים על אישור מסגרת האשראי ובמיוחד על בטחונות להלוואה, כך שהם יהיו שקטים יותר וכן, יש יחסי אמון בין הבנק ללקוח העסקי, כאשר נראה כי העסק שלו עובד והוא יכול להוכיח כי יש בידו את הביטחונות הדרושים.

  מהם סוג הביטחונות שהבנק מעוניין בהם למתן הלוואה לעסק?

  הביטחונות הנדרשים במערכת הבנקאית עבור הלוואה, מה שתלוי גם בסכום שלווים מהבנק, הנם נדל”ן, פיקדונות נזילים, חסכונות ועוד.
  יש לקחת בחשבון, כי לעתים הבנק עשוי לדרוש מתן שעבוד שוטף של נכסי העסק עולל לקוחותיו לבנק, כך שבמידה והעסק נמצא בקשיים כלכליים ואינו עומד בפירעון החוב הבנק מבצע מימוש של הביטחונות, שלא דבר על מינוי כונס נכסים, במידה ומדובר בהלוואה של סכום גדול לטובת שעבוד נכס. בעלי עסק שעובדים עם בנק מסוים ואין בחשבון החזרת שיקים, החזרת חיובים, הגבלות וכדומה, יוכל לבקש, העלאת רמת ההתחשבות בו כגון ממסרים דחויים שיהיו מן ערבות כמו בטחונות להלוואה. במידה והלקוח הוא בעל אמצעים כלומר, עושר פיננסי, הוא יכול לבקש שחלק מהאשראי יתבסס על ערבותו האישית.

  תמונת אילוסטרציה של חתימה בבנק על ביטחונות להלוואה

  תמונת אילוסטרציה של חתימה בבנק על ביטחונות להלוואה

  המסלולים של הלוואות לעסק מהבנק עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים, תלויה בכמה גורמים. ישנן קרנות בערבות המדינה שבנקים מסוימים מתנהלים מולן והריבית היא נמוכה. ישנם מסלולים שמיועדים ל-6 שנים ויש לסכומים פחותים יותר, אשר ניתן להחזיר את ההלוואה, תוך שנה בלבד. ישנם בנקים שאף מאפשרים גרייס לשנה. כדאי כי תתייעצו קודם, עם היועץ העסקי שלכם שיוכל לתת לכם את הייעוץ הטוב ביותר וקבלת הלוואה בתנאים המשתלמים לכם במיוחד.

   

  מהם סוג הביטחונות שהמדינה מעוניינת בהם לצורך קבלת הלוואות בערבות מדינה

   מדינת ישראל פתחה מסלול ייעודי של הלוואות בערבות מדינה שבו בעל העסק נדרש להביא בטחונות מהבית, ברור שהמדינה מבקשת שבעל העסק יעמיד בין 5-25 אחוז בטחונות והכל בהתאם לסוג המסלול שהיזם מעוניין לקבל ממנו הלוואה. משבר, הון חוזר, השקעה או פתיחת עסק.

   

  סל יועצים – יועץ הלוואות בערבות מדינה

  כל עסק, אם בינוני או קטן, יזדקק באיזה שהוא שלב להלוואות . ואם הלוואות אז תמיד הולכים לאפשרות העדיפה מכולן של הלוואות בערבות מדינה,  ואם לא אז ניתן תמיד לפנות אל קרן פועלים לעסקים, כמובן יש להתייעץ לפני לקיחת ההלוואה אשר ייעץ לכם מנין לקחת את ההלוואה בריבית המשתלמת ביותר, איזה מסלול כדאי לבחור וכן לחשב את בטחונות להלוואה. אנחנו בחברת סל יועצים,  נכתוב לכם בעלי העסקים תכנית עסקית עבור קבלת ההלוואה, אשר באמצעותה הבנק או המדינה ישתכנעו  כי העסק יכול לעמוד בהתחייבות של הלוואה זו. הייעוץ של סל יועצים סייע להרבה עסקים במדינת ישראל להתקדם ולהתפתח.