אשראי לעסקים

לא צריך להיות מומחה גדול לעניינים פיננסים כדי להבין כי אשראי לעסקים הוא החמצן המאפשר לעסקים הקטנים והבינונים להתקיים. האשראי הוא הדלק המאפשר לעסק להתקדם הלאה או אם תרצו, הדשן שמסייע לעסק לפרוח ולהתפתח. בלי אשראי הגיוני לא ניתן לשכור עובדים, לנצל הזדמנויות עסקיות, להזמין את הציוד וחומרי הגלם הדרושים או אפילו פשוט, לשרוד.

הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת בכל הקשור לתחום האשראי לעסקים זה שתמיד ישנו צורך באשראי, שכן לא מדובר בעניין חד פעמי. לפיכך בעל עסק המעוניין להתפתח ולשגשג לאורך זמן, חייב לשמר את אפיקי האשראי שלו באופן קפדני וכמובן שגם לפתח צינורות אשראי יציבים נוספים לאורך שנות הפעילות העסקית. למרות כל זה, עדיין ישנם בעלי עסקים רבים שנותנים דעתם לנושא האשראי רק כשהם דחוקים לפינה ונמצאים במצב של אין ברירה.

במאמר שלפניכם נספק לכם כמה טיפים שיסייעו לכם לגייס אשראי לעסקים ולשפר את תנאי האשראי הנוכחיים שלכם.

צרו קשר והישארו בקשר עם נותן האשראי זמן רב לפני בקשת אשראי לעסקים

אם למשל מעניק האשראי הוא הבנק, עליכם לנהל חשבון בבנק, להוכיח שאתם פעילים, להגיע לפגישות עם הפקידים המטפלים בכם ואפילו עם מנהל הסניף, ולמעשה לטפח יחסי עבודה טובים. כאשר הבקשה שלכם לקבלת אשראי לעסקים נבחנת, מקבלי ההחלטות לא מתייחסים רק לנתונים היבשים. רבים לא מודעים לכך, אבל המילה אשראי היא מילה ארמית. השורש של המילה אשראי הוא ש.ר.ר ופירושו הוא ביטחון וחוזק (שימו לב למשל לשם הפועל שָרִיר) ובהתאם, עליכם לשדר ביטחון וחוזק בנוכחות שלכם, בתדמית שלכם ובהופעה שלכם.

אם תצליחו ליצור תדמית טובה ובטוחה, ייתכן מאוד שתזכו לקבל את האשראי הנכסף, גם אם על הנייר הנתונים לא מרשימים במיוחד. לאור כל זאת, חשוב במיוחד להקפיד על כך שבכל פגישה עם נציגי הבנק תיראו במיטבכם: הופעה נקייה ומסודרת, תיק עסקים, תספורת מוקפדת ומבט רציני בעיניים. כל זאת כיוון שלא ניתן להפריז בחשיבות של הרושם החיצוני.

אשראי לעסקים

תנו להם להציע לכם…

חשוב להבין שקבלת אשראי היא עסקה לכל דבר ובדומה לכל עסקה באשר היא, המצב של הקונה לנצח יהיה טוב יותר. הכוונה היא לכך שבין אם תרצו ובין אם לא, ובין אם תהיו זקוקים לכך ובין אם לא, בכל מקרה שבו תנהלו חשבון בנק, בשלב כזה או אחר יתחילו להציע לכם מסגרות אשראי ו- הלוואות בערבות מדינה . יחד עם זאת, אל לכם להתבשם מהחיזורים ובשום פנים ואופן אל לכם להפגין זלזול ולו בצורה מרומזת, גם אם ברור לכם שכל בנק ישמח לספק לכם אשראי. כבדו את ספק האשראי וזכרו שאין לדעת מה יוליד יום וכיצד יתגלגלו הדברים. כבוד הדדי הוא העיקרון הבסיסי ביותר בכל מערכת יחסים וכך גם במערכת יחסים שבין ספק אשראי לבעל עסק.

הציגו את המידע העסקי בצורה מקצועית

כשאתם מגישים בקשה לקבלת אשראי לעסקים, חשוב שתהיו מוכנים למגוון רחב של שאלות שמטרתן לסייע לספק האשראי להבין עם מי יש לו עסק והאם הוא מוכן לקחת את הסיכון הכלכלי. לפיכך, עליכם להכין שיעורי בית ולהשקיע בהפקה של דוחות כספיים שיספקו מקסימום של אינפורמציה במינימום זמן. השליטה שלכם בחומר, ההיערכות המוקדמת וההשקעה בפרטים הכל כך חשובים האלה, ישפרו את סיכויי הקבלה של הלוואה לעסק ואת התנאים של האשראי בצורה משמעותית.

אשראי לעסקים

היעזרו בגורם מקצועי לגיוס אשראי

הטיפ האחרון שלנו אליכם הוא גם הטיפ החשוב ביותר אך לרוע המזל בעלי עסקים רבים נוטים להתעלם ממנו. שימו לב – בכל מקרה שבו אתם מעוניינים להתחיל לגייס אשראי, מומלץ שתיעזרו בגורם מקצועי העוסק בתחום ומתמצא בו. לספקי האשראי ישנו ניסיון רב בתחום ובארסנל כלי הנשק מגוון עצום של תחבולות ותכסיסים שבהם משתמשים לא אחת בהתנהלות מול בעלי עסקים חסרי ניסיון או הבנה מעמיקה בעולם האשראי.

בעלי מקצוע המתמחים בסיוע לעסקים יוכלו למנוע מספקי האשראי לנצל את חוסר הניסיון שלכם מצד אחד ולהשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר מצד שני. כמו כן החברות המקצועיות הפועלות בתחום נמצאות בקשר עם ספקי אשראי רבים וכאשר הן ממליצות על עסק מסוים, באופן אוטומטי סיכוייו לקבל אשראי גבוהים יותר מסיכוייו של עסק שפנה לספק האשראי באופן עצמאי וללא ליווי מקצועי. בהצלחה!